Poglavar Pravoslavne crkve Kipra, arhiepiskop Hrizostom, rekao je da je sebi i arhijerejima smanjio plate, ne navodeći detalje koliko ona sada iznosi, prenosi Verska informativna agencija (VIA) iz Beograda.
Crkva tri godine nije povećavala plate sveštenicima svih nivoa, a ukinula je i sve bonuse. - I sa manje može da se živi, no ako se izgubi posao, to je mnogo mučno. Mladim sveštenicima koji imaju decu plata se neće smanjiti, dok će penzionisani sveštenici i oni bez dece dobijati manje - naveo je arhiepiskop Hrizostom u saopštenju. On je dodao da su se prihodi crkve Kipra smanjili za 60 odsto u odnosu na prethodne godine. - Crkva je imala, [...]
Vaš komentar
No comments:
Post a Comment