BEOGRAD - Iz Vlade Srbije zatražili su od agencija i drugih tela da hitno dostave spisak zaposlenih i iznose zarada jer do sada nije bilo prave kontrole nad trošenjem oko 850 miliona evra u 170 raznih institucija, pišu Večernje novosti.
Dnevnik navodi da vlada dostavljanje spiska zaposlenih i zarada jedino nije zatražila od nezavisnih i regulatornih tela. Naime, kako je Večernjim novostima rečeno u vladi, državne agencije su dosad funkcionisale tako što su dostavljale vladi finansijske planove, koje je ona odobravala, da bi potom od Trezora potraživali ukupnu sumu koja im je odobrena, bez specifikacije troškova. S druge strane, ministarstva imaju obavezu da Trezoru [...]
Vaš komentar
No comments:
Post a Comment