BEOGRAD - Suđenje u sporu između Grada Beograda i preduzeća "Luka Beograd" nastavljeno je danas u beogradskom Višem sudu. Prema podacima koje je RTV dobila u beogradskom Višem sudu, pored "Luke Beograd", Grad je u međuvremenu tužio i Republiku Srbiju, tražeći da se prema Ugovoru o pravu korišćenja zemljišta kojeg su 1970. sklopili Grad Beograd i Republika Srbija, Gradu da pravo korišćenja zemljišta na kom se nalazi ovo preduzeće.
Beograd od tužene Republike Srbije zahteva naknadu štete zbog nepoštovanja Ugovora sklopljenog sedamdesetih godina prošlog veka. Advokati Luke Beograd tvrde da je ništavan ugovor između Grada i tog preduzeća o pravu korišćenja zemljišta i da on nikada nije ni stupio na snagu, dodajući da i prema tom ugovoru pravo korišćenja pripada Luki. Oni su u više navrata sudu dostavili dokaze prema kojima niz parcela koje su obuhvaćene tužbom nisu [...]
Vaš komentar
No comments:
Post a Comment