Lepo vreme, hiljade osmeha i manji incidenti obeležili su 26. Beogradski maraton. Trčalo je i staro i mlado, a pojedini takmičari prevalili su dalek put da bi trčali u Beogradu. Tako je Bora Balić (77) doleteo čak iz Hjustona kako bi deveti put istrčao polumaraton, najstariji takmičar imao je 98 godina, a najmlađeg je teško utvrditi jer su roditelji trčali s klincima na ramenima.
PRAZNIK - Trčao sam u Bostonu, Ljubljani, Splitu, Berlinu, a ovo mi je deveti put da sam u Beogradu. Voleo bih da trka počinje malo ranije kako bismo izbegli vrućine i da je start malo širi, ali dobro. Već sutra se vraćam za Hjuston - kaže Bora Balić, koji je Srbiju napustio još 1959. godine i koji je svojevremeno trenirao boks. I 21 godinu stariji Petar Miljković juče je istrčao svoj deveti maraton, a nada se da će za dve godine, kada [...]
Vaš komentar
No comments:
Post a Comment