Beograd -- Beogradska policija uhapsila je vlasnika preduzeća "Tranšped Beograd" D. P. zbog sumnje da je na nezakonit način pribavio imovinsku korist od 4 miliona evra.
Vlasnik preduzeća državljanin je Slovenije. U saopštenju se navodi da je krivična prijava podneta i protiv generalnog direktora Privrednog društva "Tranšped Beograd" Z. Đ. iz Beograda zbog zloupotrebe položaja odgovornog lica i pranja novca. Sumnja se da je Z. Đ, bez odluke Upravnog odbora i Skupštine akcionara 8. decembra 2004, u ime PD "Tranšped Beograd" AD, sa D. P, osnivačem i direktorom PD "Terna" - kasnije "Novoline" doo [...]
Vaš komentar
No comments:
Post a Comment