BEOGRAD - Guvernerka Narodne banke Srbije (NBS) Jorgovanka Tabaković izjavila je da će misija Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) doći u Beograd 8. maja.
Tabakovićeva, koja učestvuje na redovnom prolećnom zasedanju Svetske banke i MMF-a u Vašingtonu, rekla je za "Politiku" da u MMF-u i "postoji jedna doza sumnje u održivost fiskalnog prilagođavanja koje je sadržano u merama Vlade Srbije". "MMF na tehničkom nivou još proverava naše brojke, da se uveri da li je naš budžet održiv i da li su mere za fiskalnu konsolidaciju dovoljne da se deficit zadrži na granici od oko četiri odsto, kao i [...]
Vaš komentar
No comments:
Post a Comment