U Beogradu ima najviše davalaca krvi, ali je ona u prestonici i najpotrebnija. Institut za transfuziju slaće svoja specijalna vozila u sve gradske opštine
BROJ davalaca krvi u prestonici je prošle godine značajno povećan, ali u Institutu za transfuziju krvi Srbije kažu da im je cilj da ova sezona bude još uspešnija. Skoro svaki drugi, od 62.500 davalaca lane, krv je dao na nekom od punktova - na trgovima, u firmama, na bazenima ili u tržnim centrima. Zato će ove godine ekipe na terenu biti još aktivnije. Direktorka Instituta dr Snežana Jovanović Srzentić, kaže da će transfuziomobil, češće [...]
Vaš komentar
No comments:
Post a Comment