BEOGRAD - Teška situacija u kulturi, brojna negodovanja zbog malog budžeta od 0,62 procenta i apeli kulturnih radnika da se kultura mora sačuvati uprkos krizi, kulminiraće danas jednočasovnim protestom "kulturnjaka" na Trgu Republike pod sloganom "Stop uništavanju kulture!".
Nezadovoljstvo umetnika i zaposlenih u kulturi, već ogorčenih i očajnih zbog malog izdvajanja za kulturu od strane države, Zakona o javnim nabavkama i Zakona o budžetskom poslovanju, dostiglo je vrhunac objavljivanjem rezultata Konkursa za savremeno stvaralaštvo na kome su mnoge značajne manifestacije poput Festa i Festivala evropskog filma Palić dobili malo novca, a neke ni dinar. Buka u javnosti se podigla posebno zbog džez festivala [...]
Vaš komentar
No comments:
Post a Comment