Zbog grešaka lekara, koje najčešće nisu fatalne, ali su neprijatne za pacijente a za zdrvstvene ustanove skupe, neke klinike u Beogradu će pooštriti prijem pacijenata. Potom će i lekari dobiti pravo na osiguranje od profesionalne greške. Nadležni tvrde da zbog toga neće biti zastoja u zdravstevoj zaštiti, a da li će za pacijente to značiti sigurnije lečenje ostaje da se vidi.
Na ime naknade za lekarsku grešku, sa računa Ginekološko- akušerske klinike „Narodni front" u Beogradu nedavno je skinuto oko 22 hiljade evra, koje je tužeći se sa klinikom duže od sedam godina, dobila četrdesetogodišnja Nišlijka. Ovoj mladoj ženi povređen je mokraćni kanal, zbog čega joj je oštećen i levi bubreg, koji je morao da bude potpuno odstranjen. Da li takve presude mogu da utiču na lečenje drugih pacijenata, koji dolaze [...]
Vaš komentar
No comments:
Post a Comment