BEOGRAD - Papa Benedikt XVI poručio je da je Juda, jedan od dvanaest učenika, bio zilot i da je Hrista izdao zato što je od njega očekivao da povede ustanak protiv Rimljana, prenela je Verska informativna agencija (VIA).
Pošto Hrist to nije učinio, Juda je razočarn u njega "postao izdajica". Papa je dodatno objasnio da je Juda, umesto da napusti Hrista, što bi, kako se navodi, bio korak iskrenosti, on, ipak, ostao uz njega da mu se osveti. Papa Benedikt je to poručio tokom boravka na godišnjem odmoru u svojoj letnjoj rezidenciji Kastel Gandolfm kod Rima, a tokom obraćanja vernicima koji su se okupili na uobičajenoj nedeljnoj molitvi. "Juda je izdao Hrista [...]
Vaš komentar
No comments:
Post a Comment